LENOVO BAZAR LCD ThinkVision P40w-20 39,7" curved WLED IPS, 21:9, 5120x2160,300cd/m2,DP,USB-C,HDMI,VESA - rozbalené
Product: ThinkVision P40w-20
Part number: 62C1GAT6EU
| Model | 62C1GAT6EU |
| Product | ThinkVision P40w-20 |
| Machine Type | 62C1 |
| Region | EMEA |
| Display Size | 39.7" |
| View Area | 942.6x414.6 mm |
| Panel | In-Plane Switching |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Resolution | 5120x2160 |
| Pixel Pitch | 0.1815x0.1815 mm |
| Dot / Pixel Per Inch | 140 dpi |
| View Angle (H / V) | 178 / 178 |
| Pixel Response Time | 4 ms (Extreme mode) / 6 ms(Normal mode) |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Brightness | 300 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB, 98% DCI-P3 |
| Anti-glare | Yes |
| Multiple Input | Thunderbolt 4, HDMI 2.0, DP 1.4 |
| USB Port | 4x USB 3.2 Gen1 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C x1, 1x Thunderbolt 4 |
| Camera | None |
| Microphone | None |
| Speaker | None |
| Power Consumption (Typical / Maximum) | 66W / 250W |
| Power Adapter | Integrated |
| Stand | Tilt, Swivel, Height Adjust Stand |
| Color | Raven Black |
| Side Bezel Width | 2.0 mm |
| Dimensions with Stand (HxWxD) | 641.2x947.6x279.4 mm |
| Weight (Including Stand) | 44.1lb / 20.0kg |
| Monitor Cable | 1x Thunderbolt 4 cable (40Gbps) |
| ENERGY STAR | Yes |
| TCO | TCO 8.0 |
| EPEAT | Gold |
| Low Blue Light / Eye Comfort / Eyesafe Display | Low Blue Light / Eye Comfort / Eyesafe display |
| Base Warranty | 3-year |
| Operating System Support | Support Windows 10 |
| Sync Technology | None |
| CPU / Platform / Tiny Support | None / None / None |
| Display Ram / Storage / Card Slot | None / None / None |
| Wireless / Ethernet / Bluetooth | Ethernet(10M/100M/1000M) |
| Touch Screen / Digitizer Pen / Battery | None / None / None |
| EAN / UPC / JAN | 0195891414804 |
| Announce Date | 2021-07-06 |
